Medlem | Periode og Funktion | Reference |
Ludvig Valentiner FDFs første bestyrelse FDFs Hovedbestyrelse |
|
1902-1959 Sekretær 1905-1909 Formand 1909-1954 Livsvarigt medlem 1954-1959 |
F. 1, F. 3, Odder, FDFs bestyrelse, Sjællands Central og 7. Distrikt |
Otto Christiansen FDFs første bestyrelse |
|
1902-1905 Kasserer 1902
|
Delingsfører i Frederiksbergs 1. kreds. |
Christian Krarup FDFs første bestyrelse | Portræt efterlyses
|
1902 |
Frederiksbergs 2. kreds. |
Carl Riisgaard FDFs første bestyrelse |
|
1902-1905 |
Repræsentant for ungdomsforeningen i Sct. Lukas sogn. |
Ejner Hoff FDFs første bestyrelse | Portræt efterlyses
|
1903-1905 |
Frederiksbergs 2. kreds. |
Aage Rostrup FDFs Hovedbestyrelse |
|
1912-1946 Sekretær 1912-1946 Næstformand 1932-1946 |
K 1, K 12, Jyllands Central, Københavns Central og Storkøbenhavns Distrikt |
Niels Munk Plum FDFs Hovedbestyrelse |
|
1912-1914 |
Gentofte |
Olaf Jessen FDFs Hovedbestyrelse |
Portræt efterlyses
|
1916-1919 Rep. KFUM |
|
Harald Jessen FDFs Hovedbestyrelse |
|
1920-1923 Rep. KFUM |
|
Erik Christensen FDFs Hovedbestyrelse |
|
1928-1934 |
K 8 og FDFs stab |
Waage Beck FDFs Hovedbestyrelse |
|
1933-1938 Rep: KFUM |
Nordvendsyssel Distrikt |
Poul Schou FDFs Hovedbestyrelse |
|
1934-1966 Næstformand 1946-1954 Formand 1954-1966 |
Vejle, K 6, Aalborg 2, Vendsyssel og Sydvendsyssel Distrikter, FDFs stab samt Forbundsrådet |
C. Hoffmann Madsen FDFs Hovedbestyrelse |
|
1938-1944 Rep. KFUM |
|
N. Lykkegaard Nielsen FDFs Hovedbestyrelse |
|
1952-1957 Rep. KFUM |
FDF-relation yyy.
|
Gunner Tjalve FDFs Hovedbestyrelse |
|
1946-1972 HB sekretær 1946-1949 Næstformand 1954-1966 Formand 1966-1972 |
Holbæk, K 22, F. 5, Hellerup, FDFs stab og Distriktslederrådet |
Ingvar Grube Overgaard FDFs Hovedbestyrelse |
|
1948-1949 |
Thisted, F. 5 og K 22 |
Orla Møller FDFs Hovedbestyrelse |
|
1952-1957 Rep. KFUM |
Aalborg 7
|
Evald Christensen FDFs Hovedbestyrelse |
|
1957-1961 Rep. KFUM |
|
J. D. Bitsch-Larsen FDFs Hovedbestyrelse |
|
1956-1974 HB-sekretær 1959-1971 Næstformand 1966-1972 Formand 1972-1974 |
Ribe, K 1 og FDFs stab |
Poul Hansen FDFs Hovedbestyrelse |
|
1964-1965 1972-1978 |
Hals, Hobro, Lemvig, Bøvling, Himmerland Distrikt og FDFs stab |
Jørgen Bruun FDFs Hovedbestyrelse |
Portræt efterlyses
|
1967-1970 Rep. KFUM |
|
Arne Krøjgaard FDFs Hovedbestyrelse |
|
1974-1980 |
Herning, Holbæk og FDFs stab |
Lis Christiansen FDFs Hovedbestyrelse |
|
1976-1980 |
Randers Sct. Clements, Åbyhøj og Aarhus Vest Distrikt |
Inge Tranholm Mikkelsen FDFs Hovedbestyrelse |
|
1978-1988 |
Sydvendsyssel Distrikt |
Lars Tjalve FDFs Hovedbestyrelse |
|
1981-1992 |
Hellerup og Fredensborg |
Jens Fjendbo Jensen FDFs Hovedbestyrelse |
|
1982-1990 |
Brønderslev og Fraugde |
Merete Lund-Olesen FDFs Hovedbestyrelse |
|
1984-1986 |
|
Lise Ravn Pedersen (Lise Palstrøm) FDFs Hovedbestyrelse |
|
1984-1996 |
Silkeborg 1 og Samsø |
Sabine Kleinbeck FDFs Hovedbestyrelse |
|
1986-1990 |
Vanløse, K 19 og K 31 |
Irene Stabel FDFs Hovedbestyrelse |
|
1988-1992 |
Aarhus 14.
|
Bent Martinsen FDFs Hovedbestyrelse |
|
1990-1994 Næstformand 1992-1994 |
Herning, Herning 3, Frederiksværk, Gudenå Distrikt og FDFs stab og Silkeborg Højskole |
Jakob Rönnow FDFs Hovedbestyrelse |
|
1992-2007 |
K 32, Virum, Gentofte og FDF/FPFs stab |
Jens Maibom Pedersen FDFs Hovedbestyrelse |
|
2002-2014 |
Aarhus 9, Silkeborg 2, Marselisborg Distrikt og Landsdel 4 |
Anne Katrine Berthou Sylvest FDFs Hovedbestyrelse |
|
2014-2022 |
Gentofte.
|